ניסוח קורות חיים לפי מודעות דרושים

מודעות דרושים מעניקות הצצה למה שהמעסיק מחפש. לא משנה אם דרושים עובדים לתחום ההייטק, למגזר הציבורי או לשוק הפרטי – המודעות שאותן המעסיק מפרסם הן חלק בלתי נפרד מתהליך הגיוס. למעשה, מעסיקים בארץ ובעולם משתמשים במודעות כדי לבצע סינון גס בין המועמדים ועל מנת לוודא שהמסר שלהם יגיע למקום הנכון.

הבעיה היא שדורשי העבודה עצמם לא תמיד מעריכים נכון את החשיבות של מודעות דרושים. כתוצאה מכך, רבים מבין דורשי העבודה מוותרים על היתרונות של ניסוח קורות חיים לפי המודעות. בפועל מדובר בטעות קשה שעלולה לעלות ביוקר גם אם דרושים עובדים למשרה זמנית ובעיקר במשרות בכירות.

סי וי פול: מה אפשר ללמוד מתוך מודעות דרושים?

מודעות דרושים מרכזות בתוכן את כל מה שצריך להופיע בתוך טופס קורות החיים של המועמד. ראשית, מתוך מודעות שונות שלפיהן דרושים עובדים ניתן לדעת מה חשוב למעסיק. אם למשל המעסיק מפרסם בתוך המודעה שהוא מחפש מישהו עם ניסיון, כדאי לציין את זה בראש טופס קורות החיים ולא להמתין להערות הנוספות בסוף המסמך.

בנוסף, בתוך כל מודעת דרושים יש מידע קונקרטי על תנאי הקבלה. בין היתר, אפשר לבדוק מה המעסיק מחפש מבחינת מספר שנות לימוד, סוג הרישיון, מקום מגורים, רקע מקצועי, השכלה אקדמית וכן הלאה. בהמשך, כל שנותר לעשות הוא לשקף את הציפיות הללו בתוך טופס קורות החיים ולהדגיש את הסעיפים הרלוונטיים.

אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני

דורשי עבודה צריכים לזכור שמעסיק ממוצע מקבל עשרות עד מאות קורות חיים לפני שהוא מחליט את מי לזמן לראיון. המשמעות בפועל היא שאין לדורשי עבודה הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני, בעיקר אם מדובר במשרה נחשקת. במילים אחרות, כאשר דרושים עובדים למשרות טובות יש משמעות כפולה ומכופלת לאופן שבו מנסחים את קורות החיים.

כדאי לדורשי עבודה לקרוא לעומק את מודעות הדרושים ולהשתמש בהן על מנת לנסח טופס אטרקטיבי

קורות חיים. בתוך כך, הטופס יכול לשמש את דורשי העבודה ליצירת בולטות ולהשגת יתרון על פני מועמדים אחרים. אם עושים את כל זה כמו שצריך, כל שנותר הוא להמתין ליד הטלפון.

לסיכום, מודעות דרושים הן כלי שיכול לעזור למחפשי עבודה לנסח קורות חיים. מתוך המודעות קל יותר לדעת מה המעסיק מחפש, אפשר להדגיש יתרונות ולהעלים חסרונות וניתן גם להגדיל את הסיכוי לעבור את שלבי הסינון המוקדמים והמתישים.

*נכתב בלשון זכר אך מיועד לשני המינים. *צוות סי וי פול שמח לעזור אבל חשוב לזכור שהאמור אינו מחליף יעוץ משפטי או מקצועי ויש להתייעץ באיש מקצוע.