צוות סי וי פול מציג – כתיבת קורות חיים.

כתיבת קורות חיים

דרך קורות החיים שלכם אמור המעסיק להבין מי אתם, מה עשיתם, מה למדתם, לאן פניכם מועדות, כמה אתם שווים, אם כדאי לזמן אתכם לראיון עבודה והכי חשוב – למה כדאי לו לקבל דווקא אתכם לעבודה. לכן, צוות סי וי פול מדגיש, התובנה הראשונה שצריכה להיות לכם כשזה קשור לכתיבת קו"ח היא שחייבים להשקיע!

אל תכתבו את קורות החיים כלאחר יד. השקיעו בהם זמן, מחשבה ותשומת לב. וודאו היטב שאתם משווקים את עצמכם מצד אחד אבל לא מרעיפים על עצמכם מחמאות מוגזמות בתוך קורות החיים. וודאו שאתם מדגישים את היתרונות שלכם ואת הדברים הטובים שעשיתם. במידה והייתם חיילים, סטודנטים או עובדים מצטיינים ציינו זאת על גבי קורות החיים שלכם.

יודעים שפות נוספות מלבד עברית? מכירים תוכנות מחשב? בעלי רכב? בעלי רישיון נהיגה? מהניסיון שלנו ב- סי וי פול,  אלו יתרונות שלעיתים מחפשי העבודה לא רושמים בקורות החיים שלהם כי הם אפילו לא יודעים שמדובר ביתרונות. רשמו את היתרונות שלכם! חבל, יש מעסיקים שהנתונים האלו חשובים להם לא פחות אם לא יותר ופרטים אלו יכולים להבליט את קורות החיים שלכם מול קורות חיים של מועמדים אחרים.

חשוב לשמור על אמינות המידע שאתם רושמים בקורות החיים. מעסיקים שמגייסים הרבה עובדים רואים המון קורות חיים ולכן הם כבר יודעים לזהות שקרים או סילופים בקורות החיים. אל תאדירו את עצמכם ברמה שהופכת לסילוף. כתבו רק את האמת ואל תגזימו בתיאור עברכם או בתיאור המשרות שבהם עבדתם בעבר.

נוסף על הפרטים ה"יבשים" עליכם, כמו העבודות שעברתם והלימודים שלמדתם, צוות סי וי פול ממליץ להוסיף גם מעט הערות  בנימה אישית, שמפרטים מעט על האופי שלהם ועל הגישה שלכם בעבודה. דוגמת "אני חרוץ", "עצמאי" או "מוכן לעבודה קשה", תתפלאו כמה מעסיקים מתרשמים מהערות כאלה.

 בהצלחה! 

דניאל ביטון, צוות סי וי פול – עובדים בשבילך!

*נכתב בלשון זכר אך מיועד לשני המינים. *צוות סי וי פול שמח לעזור אבל חשוב לזכור שהאמור אינו מחליף יעוץ משפטי או מקצועי ויש להתייעץ באיש מקצוע.